Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nie żyje generał Zbigniew Ścibor-Rylski, uczestnik kampanii wrześniowej i walk pod Kockiem

Data publikacji: 2018-08-04, Data modyfikacji: 2018-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 
3 sierpnia w Warszawie w wieku 101 lat zmarł generał Zbigniew Ścibor-Rylski - żołnierz Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”, powstaniec warszawski. Był żołnierzem wojsk dowodzonych przez gen. Franciszka Kleeberga i naocznym świadkiem wydania w Hordzieżce ostatniego rozkazu. Po klęsce kampanii wrześniowej w 1939r. był działaczem konspiracyjnym i walczył w Powstaniu Warszawskim. W III RP orędownik hołdowania ofiar II wojny światowej i przedstawiciel organizacji kombatanckich. Kilkakrotnie gościł w Woli Gułowskiej na uroczystościach patriotycznych.

Pełna treść wiadomości na: tag:podlasie24.pl/atom/aktualnosci/439ee
podlasie24.pl, Źródło artykułu: podlasie24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łosicki – powiat w województwie mazowieckim z siedziba w Łosicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica, zajmując powierzchnię 771,77 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”, rezerwaty przyrody (Zabuże i Kózki), 18 użytków ekologicznych, 84 pomniki przyrody oraz Obszary Chronionego Krajobrazu (Dolina Dolnego Bugu, Dolina Liwca, Ostoja Nadbużańska).

  Do zabytków zaliczane są: Klasycystyczny dwór w Toporowie, Neogotycki dwór w Chotyczach, Kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Biskupa w Sarnakach, stary browar z 2. połowy XIX w., Dwór w Krasnej, Eklektyczny dwór w zespole dworskim w Dziadkowskich oraz neogotycki kościół parafialny pw. św. Zygmunta wybudowany w latach 1906-1909, dawny klasztor księży komunistówz pierwszej poł. XIX w.czy cmentarz żydowski w stolicy powiatu.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 19.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola