Belka
Niedziela, 24 Października 2021   imieniny: Marty, Marcina, Rafała
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kultura i tradycja granic nie znają.

Data publikacji: 2019-07-01, Data modyfikacji: 2019-07-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Po raz XVI na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbył się Międzynarodowy Festiwal Kultura bez Granic. Na scenie duża dawka muzyki i kilka tysięcy osób, które przyjeżdżają na to największe wydarzenie w regionie. W tym roku festiwal Kultura bez Granic zorganizowano po raz pierwszy w sobotę, 29 czerwca. Była to odpowiedź władz gminy na prośby mieszkańców. W tym roku również pogoda dopisała było ciepło i bez opadów, a więc mieszkańcy całymi rodzinami mogli uczestniczyć w wydarzeniu. Jak co roku w festiwalu biorą udział zespoły zagraniczne m.in. z Brześcia, w tym roku po raz kolejny zaprezentował się zespół „Karolinka”. Festiwal jest również okazją do prezentacji zespołów działających przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach np. Hard Gock to młodzieżowa, rockowa grupa. Jak co roku nie mogło zabraknąć zespołów prezentujących różne rodzaje muzyki rozrywkowej w tym roku na scenie wystąpiły Zouzy, Boys, Alodie, Jeden Osiem L i gwiazda wieczoru zespół Pectus. Na scenie zaprezentowano również widowisko multimedialne Wolność jest w nas, nawiązujące do ciągle jeszcze obchodzonej 100. rocznicy odzyskania Niepodległości oraz obchodzone w tym roku 30. rocznicy wyborów czerwcowych ’89 roku. Jednak festiwal Kultura bez granic to również okazja do rozmówi kulturze, tradycjach ponad podziałami. O tym, że kultura, tradycja oraz wspólna historia nie ma granic wie chyba każdy. Dlatego są samorządy, które podejmują działania, aby nie tylko kultura czy inwestycje były wspólne, ale również, aby granica nie dzieliła tak mocno. O współpracy między narodami, nadziejach i pomysłach na przyszłość Radiu Podlasie opowiedzieli: Светлана Семашко – naczelnik departamentu Kultury miasta Brześć oraz Krzysztof Iwaniuk, Wójt Gminy Terespol. Dźwięk1: 01_Светлана Семашко, dźwięk 2: 01_Krzsztof Iwaniuk ICH/Kobylany

Pełna treść wiadomości na: tag:podlasie24.pl/atom/aktualnosci/4b3f3
podlasie24.pl, Źródło artykułu: podlasie24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łosicki – powiat w województwie mazowieckim z siedziba w Łosicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica, zajmując powierzchnię 771,77 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”, rezerwaty przyrody (Zabuże i Kózki), 18 użytków ekologicznych, 84 pomniki przyrody oraz Obszary Chronionego Krajobrazu (Dolina Dolnego Bugu, Dolina Liwca, Ostoja Nadbużańska).

  Do zabytków zaliczane są: Klasycystyczny dwór w Toporowie, Neogotycki dwór w Chotyczach, Kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Biskupa w Sarnakach, stary browar z 2. połowy XIX w., Dwór w Krasnej, Eklektyczny dwór w zespole dworskim w Dziadkowskich oraz neogotycki kościół parafialny pw. św. Zygmunta wybudowany w latach 1906-1909, dawny klasztor księży komunistówz pierwszej poł. XIX w.czy cmentarz żydowski w stolicy powiatu.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 19.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola