Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki
Belka
Piątek, 17 Sierpnia 2018   imieniny: Anita, Julianna, Jacek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Poczta wróciła do Leśnej Podlaskiej

Data dodania: 2018-08-14
13 sierpnia odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi reaktywowanej poczty w Leśnej Podlaskiej. Przez pięć ostatnich lat była to filia Urzędu Pocztowego w Konstantynowie. więcej »
 
 

Żanecin: Zderzenie motocykla z osobówką

Data dodania: 2018-08-14
We wtorek 14 sierpnia około godziny 11.40 w miejscowości Żanecin w powiecie sokołowskim doszło do wypadku drogowego. więcej »
 
 

Duchowa pielgrzymka w parafii Zarzecz Łukowski

Data dodania: 2018-08-14
Wierni wszystkich pokoleń z parafii Zarzecz Łukowski codziennie gromadzili się w swojej świątyni w ramach Duchowego Pielgrzymowania. Modlitwą wspierali Pielgrzymów zmierzających do Czę... więcej »
 
 

Maraton Zumba Fitness w Siedlcach /ZDJĘCIA/

Data dodania: 2018-08-14
W poniedziałek, 13 sierpnia na Placu Sikorskiego w Siedlcach odbył się Maraton Zumba Fitness. więcej »
 
 

Siemiatycze Blues-Rock Festiwal

Data dodania: 2018-08-14
W środę 15 sierpnia odbędzie się Siemiatycze Blues-Rock Festiwal. Na terenach rekreacyjnych nad małym zalewem (przy ul. Grodzieńskiej) zagrają Genesis Classic Orchestra z Rayem Wilsonem i Dż... więcej »
 
 

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ - STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data dodania: 2018-08-14
Policjanci z bielskiej drogówki, zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/h. Miejsce, w którym dokonywany był pom... więcej »
 
 

Bezpieczeństwo w rejonie szkół

Data dodania: 2018-08-14
Siedleccy policjanci u progu nowego roku szkolnego, mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym osób najmłodszych, przeprowadzają lustrację terenów w rejonie szkół i palc&oacu... więcej »
 
 

Strażnicy Straży Miejskiej na jeziorkach...

Data dodania: 2018-08-14
Strażnicy Straży Miejskiej w Międzyrzecu rozpoczęli patrole na jeziorkach. Mają do dyspozycji łódź motorową, którą udostępnili strażacy z Ochotniczej Straży... więcej »
 
 

"Książka dla Hospicjum" - lekarstwem na...

Data dodania: 2018-08-14
Niemal 1000 książek udało się zebrać do tej pory, podczas akcji na rzecz Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, prowadzonego przez SPZOZ przy ul. Gen. Józefa Bema 22 w Siedlcach. &nda... więcej »
 
 

Biskup K. Gurda: Przybyliśmy do miejsca świętego,...

Data dodania: 2018-08-14
38 Piesza Pielgrzymka Podlaska dobiegła końca. W uroczystej Mszy Świętej, odprawionej na Wałach Jasnogórskich uczestniczyli pielgrzymi z diecezji siedleckiej, kaliskiej, płockiej i łom&... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 857
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łosicki – powiat w województwie mazowieckim z siedziba w Łosicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica, zajmując powierzchnię 771,77 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”, rezerwaty przyrody (Zabuże i Kózki), 18 użytków ekologicznych, 84 pomniki przyrody oraz Obszary Chronionego Krajobrazu (Dolina Dolnego Bugu, Dolina Liwca, Ostoja Nadbużańska).

  Do zabytków zaliczane są: Klasycystyczny dwór w Toporowie, Neogotycki dwór w Chotyczach, Kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Biskupa w Sarnakach, stary browar z 2. połowy XIX w., Dwór w Krasnej, Eklektyczny dwór w zespole dworskim w Dziadkowskich oraz neogotycki kościół parafialny pw. św. Zygmunta wybudowany w latach 1906-1909, dawny klasztor księży komunistówz pierwszej poł. XIX w.czy cmentarz żydowski w stolicy powiatu.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 19.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola