Belka
Środa, 19 Czerwca 2019   imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nagrody Ludomira Benedyktowicza dla dwóch mieszkańców powiatu węgrowskiego

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Nagroda im. Ludomira Benedyktowicza jest przyznawana od 30 lat, zawsze 1 grudnia, w rocznicę śmierci malarza. Postać artysty symbolizuje pokonywanie przeciwności losu, zawodowy profesjonalizm i poświęcenie dla Ojczyzny. Trafia do ludzi, którzy wyróżniają się w działalności patriotyczno-społecznej, w popularyzacji historii i kultury oraz w twórczości artystycznej. Tegorocznymi laureatami zostali m.in. Mirosław Roguski oraz Małgorzata i Waldemar Gujscy, mieszkańcy powiatu węgrowskiego. Nagrody wręczał Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik.

Pełna treść wiadomości na: tag:podlasie24.pl/atom/aktualnosci/467ef
podlasie24.pl, Źródło artykułu: podlasie24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łosicki – powiat w województwie mazowieckim z siedziba w Łosicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica, zajmując powierzchnię 771,77 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”, rezerwaty przyrody (Zabuże i Kózki), 18 użytków ekologicznych, 84 pomniki przyrody oraz Obszary Chronionego Krajobrazu (Dolina Dolnego Bugu, Dolina Liwca, Ostoja Nadbużańska).

  Do zabytków zaliczane są: Klasycystyczny dwór w Toporowie, Neogotycki dwór w Chotyczach, Kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Biskupa w Sarnakach, stary browar z 2. połowy XIX w., Dwór w Krasnej, Eklektyczny dwór w zespole dworskim w Dziadkowskich oraz neogotycki kościół parafialny pw. św. Zygmunta wybudowany w latach 1906-1909, dawny klasztor księży komunistówz pierwszej poł. XIX w.czy cmentarz żydowski w stolicy powiatu.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 19.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola