Belka
Wtorek, 24 Czerwca 2025   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Dzień Dziecka w Terespolu

Data dodania: 2019-06-06
W niedzielne popołudnie, 2 czerwca w parku miejskim odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pn. "Rodzina Razem”. Organizatorzy przygotowali dla dzieci i rodziców wiele atrakcji. By... więcej »
 
 

Skazani. Dotknij ich cierpienia

Data dodania: 2019-06-06
5 czerwca w Siedlcach gościła delegacja Caritas Polska. Eksperci ds. Bliskiego Wschodu opowiedzieli o swojej wizycie monitoringowej w Syrii dotyczącej realizacji programu Rodzina Rodzinie – największego p... więcej »
 
 

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w...

Data dodania: 2019-06-06
31 maja zawodniczki Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wzięły udział w XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce, które od... więcej »
 
 

XVIII Gminne Biegi Przełajowe im. Janusza...

Data dodania: 2019-06-06
W piątek ,31 maja przy obiekcie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy odbyły się XVIII Gminne Biegi Przełajowe im. Janusza Kusocińskiego. Organizatorem imprez... więcej »
 
 

Wola Gułowska: lekcje poza szkołą

Data dodania: 2019-06-06
Uczniowie klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Woli Gułowskiej brali udział w lekcjach biologii, geografii, chemii i doradztwa zawodowego. To, co wyróżniało te zajęcia od codziennych le... więcej »
 
 

Oferty pracy w Łukowie

Data dodania: 2019-06-06
Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie posiada miejscowe oferty pracy, aktualne 6 czerwca w następujących zawodach: więcej »
 
 

Piknik Rodzinny w Popówce

Data dodania: 2019-06-06
W miniony wtorek 4 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wólce Dobryńskiej wraz z rodzicami wzięli udział w pikniku rodzinnym, który został zorganizowany z okazji Dnia Dziecka w Pop&oacu... więcej »
 
 

Lubelscy terytorialsi mają nowych instruktorów

Data dodania: 2019-06-06
W sobotę, 1 czerwca zakończył się pierwszy kurs dla kandydatów na instruktorów w Wojskach Obrony Terytorialnej. Szkolenie było jednocześnie inauguracją działalności Centru... więcej »
 
 

Piknikowo w Platerowie

Data dodania: 2019-06-06
W niedzielę, 2 czerwca w Platerowie odbył się „Piknik nad stawem”. Impreza rozpoczęła się turniejami piłki nożnej w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i m... więcej »
 
 

Jackonalia. Utrudnienia w ruchu!

Data dodania: 2019-06-06
W piątek 7 czerwca w godzinach 16-17, na ulicach Konarskiego – Poniatowskiego - Jana Pawła II, wystąpią pewne utrudnienia w ruchu. więcej »
 


Strona: 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 z 1392
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat łosicki – powiat w województwie mazowieckim z siedziba w Łosicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica, zajmując powierzchnię 771,77 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”, rezerwaty przyrody (Zabuże i Kózki), 18 użytków ekologicznych, 84 pomniki przyrody oraz Obszary Chronionego Krajobrazu (Dolina Dolnego Bugu, Dolina Liwca, Ostoja Nadbużańska).

    Do zabytków zaliczane są: Klasycystyczny dwór w Toporowie, Neogotycki dwór w Chotyczach, Kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Biskupa w Sarnakach, stary browar z 2. połowy XIX w., Dwór w Krasnej, Eklektyczny dwór w zespole dworskim w Dziadkowskich oraz neogotycki kościół parafialny pw. św. Zygmunta wybudowany w latach 1906-1909, dawny klasztor księży komunistówz pierwszej poł. XIX w.czy cmentarz żydowski w stolicy powiatu.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 19.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola