Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Poniedziałek, 23 Czerwca 2025   imieniny: Wanda, Albin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Cyrk Kaskada

2013-06-07  
Źródło artykułu: cyrk kaskada, Autor zdjęć: Artur Długosz
 
Cyrk Kaskada

W dniu 7 czerwca o g. 17.30 na targowsiku w Łosicach odbędzie się występ Cyrku Kaskada.

Doskonale wiemy, czym jest cyrk, jakie pokazy możemy na jego terenie oglądać, a tym samym bardzo chętnie chodzimy na wszelkie prezentacje, zawsze wtedy, kiedy to cyrk pojawi się w naszym mieście. Cyrk, więc cieszy się naprawdę wielką popularnością. Jednym z najczęstszych popisów, są te z dziedziny akrobatyki, które budzą wśród nas naprawdę wielkie emocje. Akrobaci często ryzykują własnym życiem, aby zabawić publiczność, a ta za to właśnie ich kocha. Najczęściej takie popisy akrobatyczne odbywają się na bardzo wielkiej wysokości, dlatego też każda osoba, wykonująca popisy w dużym stopniu jest narażona na kontuzje. Takie popisy jednak od samego istnienia sztuki cyrkowej, czyli już od osiemnastego wieku cieszą się naprawdę wielką popularnością. Od wieków znani są tutaj, bowiem ludzie, którzy balansują na cienkiej linie, czy też połykają ogień, a to budzi w widzach wielkie zainteresowanie, fascynację, ale także i strach. Oczywiście chodzimy do cyrku także z innych powodów, aby zobaczyć tresowane zwierzęta czy też zabawnych klaunów.

Cyrkowiec
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat łosicki – powiat w województwie mazowieckim z siedziba w Łosicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica, zajmując powierzchnię 771,77 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”, rezerwaty przyrody (Zabuże i Kózki), 18 użytków ekologicznych, 84 pomniki przyrody oraz Obszary Chronionego Krajobrazu (Dolina Dolnego Bugu, Dolina Liwca, Ostoja Nadbużańska).

    Do zabytków zaliczane są: Klasycystyczny dwór w Toporowie, Neogotycki dwór w Chotyczach, Kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Biskupa w Sarnakach, stary browar z 2. połowy XIX w., Dwór w Krasnej, Eklektyczny dwór w zespole dworskim w Dziadkowskich oraz neogotycki kościół parafialny pw. św. Zygmunta wybudowany w latach 1906-1909, dawny klasztor księży komunistówz pierwszej poł. XIX w.czy cmentarz żydowski w stolicy powiatu.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 19.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola