Belka
Niedziela, 24 Października 2021   imieniny: Marty, Marcina, Rafała
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmiany w budżecie

Data publikacji: 2019-03-07, Data modyfikacji: 2019-03-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Radni dyskutowali o zmianach budżecie na rok 2019. Podjęto uchwałę o zwiększeniu pomocy w ramach programu „Pomoc gminy w zakresie dożywiania na lata 2019-2023”. Podczas sesji Rady Gminy Zalesie wprowadzono kilka zmian do budżetu na rok 2019. Jan Sikora, Wójt gminy Zalesie powiedział Radiu Podlasie, że jedną ze zmian jest udzielenie pomocy rzeczowej dla powiatu bialskiego. – Chodzi o przygotowanie projektu budowy chodnika wraz ze ścieżką rowerową i oświetleniem na ul Podleśnej w Zalesiu. – wyjaśnił Wójt Jan Sikora Decyzją radnych powstanie również droga w PGR Kijowiec, na której samorząd przeznaczy 20. tysięcy złotych raz droga w Kolonii Kijowiec tu również wygospodarowano 20. tysięcy złotych. Wśród zmian wprowadzono kwotę 40. tysięcy złotych na podłączenie dwóch gospodarstw domowych na Kolonii Horbów, do sieci wodociągowej. Remizo-świetlica w Mokranach Starych będzie miała wyremontowane łazienki, tutaj samorząd przeznaczy kwotę 20 (dwudziestu) tysięcy złotych. Na sesji została podjęta uchwała dotycząca podwyższenia kryterium dochodowego dla osób, które mogłyby skorzystać z programu „Posiłek w szkole i w domu na lata 2019 - 2023”. – jak powiedział Tomasz Szewczyk, zastępca wójta chodzi o to, aby więcej osób mogło skorzystać z tego programu. Szczególności osoby starsze, schorowane czy niepełnosprawne, a także dzieci, których rodziców nie stać na wykupienie obiadów w szkole. – dodal Tomasz Szewczyk. Podczas sesji decyzją radnych szkoła podstawowa w Zalesiu będzie nosiła imię „Polski Niepodległej” oficjalnie nadanie imienia nastąpi pod koniec września bieżącego. Podczas uroczystości 75lecie istnienia szkoły. ICH/Zalesie.

Pełna treść wiadomości na: tag:podlasie24.pl/atom/aktualnosci/4885a
podlasie24.pl, Źródło artykułu: podlasie24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łosicki – powiat w województwie mazowieckim z siedziba w Łosicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica, zajmując powierzchnię 771,77 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”, rezerwaty przyrody (Zabuże i Kózki), 18 użytków ekologicznych, 84 pomniki przyrody oraz Obszary Chronionego Krajobrazu (Dolina Dolnego Bugu, Dolina Liwca, Ostoja Nadbużańska).

  Do zabytków zaliczane są: Klasycystyczny dwór w Toporowie, Neogotycki dwór w Chotyczach, Kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Biskupa w Sarnakach, stary browar z 2. połowy XIX w., Dwór w Krasnej, Eklektyczny dwór w zespole dworskim w Dziadkowskich oraz neogotycki kościół parafialny pw. św. Zygmunta wybudowany w latach 1906-1909, dawny klasztor księży komunistówz pierwszej poł. XIX w.czy cmentarz żydowski w stolicy powiatu.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 19.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola