Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ostatni dzień zgłoszeń do bicia rekordu w pierwszej pomocy z Fundacją WOŚP!

Data publikacji: 2017-10-13, Data modyfikacji: 2017-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostatni dzień zgłoszeń do bicia rekordu w pierwszej pomocy z Fundacją WOŚP!

Piątek jest ostatnim dniem rejestracji udziału w rekordzie na największą ilość osób prowadzących jednocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową. Próbę bicia tego rekordu co rok, z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca, organizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do czwartkowego wieczora chęć udziału w przedsięwzięciu potwierdziło blisko 76 tys. osób. Proces rejestracji cały czas trwa. 

- Każdy może nam pomóc – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP – To jest trochę tak jak z Finałem. Trzeba skrzyknąć się ze znajomymi, przyjaciółmi, znaleźć miejsce i koniecznie mieć przynajmniej jeden fantom, czyli manekin do nauki resuscytacji. Każda osoba się liczy! 

Zgłoszenia wpływają od kilkunastu dni i obejmują całą Polskę. Wg stanu na czwartkowy wieczór zgłosiło się ponad 730 instytucji. Przede wszystkim są to szkoły uczestniczące w prowadzonym przez WOŚP Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Ale po raz pierwszy w tym roku do akcji włączyły się także liczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Na liście są również jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, a nawet komercyjne przedsiębiorstwa. 

W każdym województwie znajdują się dziesiątki miejsc, w których podejmowana będzie próba bicia rekordu, w miastach wojewódzkich takich punktów może być nawet kilkanaście. Wszystkie znaleźć można na stronie internetowej Orkiestry. 

Próba bicia rekordu odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Rozpocznie się punktualnie w samo południe i trwać będzie przez 30 minut. Im więcej osób w tym czasie przynajmniej przez chwilę będzie prowadzić resuscytację, tym większa szansa na pobicie rekordu ustanowionego w roku 2015 i wynoszącego ponad 92 tys. osób. 

Namawiamy do tego, by jeszcze dziś się do nas zgłosić – mówi Krzysztof Dobies, Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP – ale nawet jeśli gdzieś w Polsce znajdzie się kilka osób, które zdecydują się na pomoc w akcji w sobotę, czy niedzielę, czy nawet w poniedziałek rano i jeśli tylko uda im się odpowiednio przygotować – to próbujcie, resuscytujcie, zróbcie w tym czasie zdjęcie lub film i po akcji – prześlijcie raport do Fundacji. Każdy z Was jest na wagę złota! – podkreśla rzecznik Fundacji. 

Akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób Fundacja WOŚP organizuje co roku w terminie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem tego wydarzenia jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Po raz pierwszy próbę podjęto w 2013 roku. Wówczas w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. W 2014 było z nami 67 396 osób. W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! W 2016 roku udział w próbie wzięło 66 745 osób. 

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie ponad 2 600 000 dzieci zna zasady pierwszej pomocy!

Akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób Fundacja WOŚP organizuje co roku w terminie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem tego wydarzenia jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

Fundacja WOŚP, Źródło artykułu: Fundacja WOŚP, Autor zdjęć: Fundacja WOŚP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat łosicki – powiat w województwie mazowieckim z siedziba w Łosicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica, zajmując powierzchnię 771,77 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”, rezerwaty przyrody (Zabuże i Kózki), 18 użytków ekologicznych, 84 pomniki przyrody oraz Obszary Chronionego Krajobrazu (Dolina Dolnego Bugu, Dolina Liwca, Ostoja Nadbużańska).

    Do zabytków zaliczane są: Klasycystyczny dwór w Toporowie, Neogotycki dwór w Chotyczach, Kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Biskupa w Sarnakach, stary browar z 2. połowy XIX w., Dwór w Krasnej, Eklektyczny dwór w zespole dworskim w Dziadkowskich oraz neogotycki kościół parafialny pw. św. Zygmunta wybudowany w latach 1906-1909, dawny klasztor księży komunistówz pierwszej poł. XIX w.czy cmentarz żydowski w stolicy powiatu.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 19.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola