Belka
Sobota, 20 Kwietnia 2024   imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Garść ciekawostek na temat tatuaży

Data publikacji: 2017-06-22, Data modyfikacji: 2017-06-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Garść ciekawostek na temat tatuaży

Tatuaże były znane już w starożytności, a wzmianki na ich temat można znaleźć w Starym Testamencie. Dawniej miały znaczenie rytualne. Dzisiaj oznaczają odwagę i styl. Jakie są najczęstsze motywy i kto najchętniej je usuwa?

Z badań wynika, że 9 proc. Polaków posiada przynajmniej jeden tatuaż. Wśród osób, które go nie mają, co trzecia rozważa wykonanie. Na ozdabianie ciała najczęściej decydują się kobiety z małych miejscowości o podstawowym wykształceniu.  

Rządzi spontaniczna decyzja

Na ogół tatuaże są wykonywane pod wpływem spontanicznej decyzji. Wiele osób postanawia ozdobić swoje ciało, by uczcić jakąś okazję. Kobiety często przyznają, że tatuują się dlatego, iż szczególnie spodobał im się jakiś wzór albo… imię ukochanego. W 2013 roku świat obiegła informacja, że artysta Rouslan Toumaniantz wytatuował swoje imię zakochanej w nim dziewczynie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że spotkali się wówczas po raz pierwszy, a ozdoba powstała na twarzy Rosjanki. Większości tatuujących nie chodzi o to, żeby wyróżnić się dzięki ozdobie. Robią to z myślą o sobie.

Starożytna metoda leczenia bólu

Najstarsze szczątki człowieka o przydomku Ötzi, który zmarł ok. 3300 lat p.n.e. mają na sobie ślad tatuażu. Jest to czarny krzyż wytatuowany po wewnętrznej stronie kolana. Naukowcy dowiedli, że pod każdą z ozdób Ötzi miał chorobę stawów. Sugeruje to, że tatuaże miały złagodzić ból.

Ręce i motywy roślinne

Nasi rodacy najczęściej ozdabiają plecy i ręce. Na ogół zamieszczają tam motywy roślinne i zwierzęce. Popularnością cieszą się też stopy oraz kostki. Do lubianych przez tatuażystów miejsc należą także klatka piersiowa oraz szyja. Ciekawą propozycją dla odważnych są tatuaże UV. Tworzone są z tuszu, który jest niewidoczny w ciągu dnia, ale błyszczy w świetle ultrafioletowym.

Kobiety chętniej usuwają

Po upływie czasu osoby z tatuażem bardzo często myślą o tym, by jak najszybciej się go pozbyć. Ci, którzy posiadają ozdobę, często decydują się również na jej usunięcie przed ponowną dekoracją skóry. Zmieniają im się gusta, potrzebują zmian. Z badań wynika, że kobiety są dwa razy bardziej skłonne do usuwania swoich tatuaży niż mężczyźni. Niechcianych tatuaży można się skutecznie pozbyć dzięki innowacyjnej technologii pikosekundowej, lasera. Dzięki wykorzystaniu swojej mocy w bardzo krótkim impulsie, urządzenie pozwala na osiągnięcie widocznych efektów w dużo krótszym czasie niż wcześniej wykorzystywane do tego lasery. Jego zaletą jest fakt, iż rozbija barwnik w bardzo drobny pył.

– Zabiegi laserowe są w pełni bezpieczne. Ilość zabiegów wykonanych za pomocą lasera pikosekundowego oraz ich długość zależy od rodzaju i głębokości barwnika użytego do wykonania ozdoby. Im starszy tatuaż, tym może być trudniejszy do usunięcia - mówi dr Agnieszka Drożniak. - Usunięcie tatuażu wykonanego tuszem czarnym, brązowym, niebieskim i czerwonym za pomocą pikosekundowego lasera wymaga przeciętnie 4-6 zabiegów. To dwukrotnie mniej zabiegów potrzebnych do usunięcia niż za pomocą dotychczasowych technologii dostępnych na rynku - dodaje.

Tatuaż wpływa na odwagę

Według badań tatuaż wpływa na aktywność seksualną. Dorośli, którzy go posiadają, są na ogół aktywni seksualnie. Dodatkowo według badań są bardziej skłonni do ryzykownych zachowań. Osoby, które zdecydowały się na wykonanie tatuażu, często przyznają, że dzięki niemu czują się bardziej pewne siebie.

 

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: VESUNA, Autor zdjęć: MŁ
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat łosicki – powiat w województwie mazowieckim z siedziba w Łosicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łosice, Huszlew, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica, zajmując powierzchnię 771,77 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”, rezerwaty przyrody (Zabuże i Kózki), 18 użytków ekologicznych, 84 pomniki przyrody oraz Obszary Chronionego Krajobrazu (Dolina Dolnego Bugu, Dolina Liwca, Ostoja Nadbużańska).

    Do zabytków zaliczane są: Klasycystyczny dwór w Toporowie, Neogotycki dwór w Chotyczach, Kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Biskupa w Sarnakach, stary browar z 2. połowy XIX w., Dwór w Krasnej, Eklektyczny dwór w zespole dworskim w Dziadkowskich oraz neogotycki kościół parafialny pw. św. Zygmunta wybudowany w latach 1906-1909, dawny klasztor księży komunistówz pierwszej poł. XIX w.czy cmentarz żydowski w stolicy powiatu.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 19.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola